Co musisz wiedzieć o fotowoltaice? – fotowoltaika kalkulator

Co musisz wiedzieć o fotowoltaice? – fotowoltaika kalkulator

Fotowoltaika jest dziedziną nauki i techniki, której celem jest wytwarzanie prądu elektrycznego za pomocą promieniowania słonecznego. Mimo stosunkowo wysokich kosztów instalacji fotowoltaika znajduje swoje zastosowanie. Wiele osób zastanawia się jak oszacować wielkość instalacji. Nie ma w tym nic trudnego! W Internecie możemy znaleźć pomoce, takie jak fotowoltaika kalkulator.

Co zyskujemy korzystając z fotowoltaiki?

Podstawową przesłanką, która skłania ludzi do skorzystania z tego typu rozwiązania, jest oszczędność na rachunkach. Dzięki panelom fotowoltaicznym możemy maksymalnie zredukować wydatki na energię i ogrzewanie. Po drugie korzystając z energii prosto ze słońca, bez emisji CO2, dbamy o środowisko. Dodatkowo korzystamy z ulg i otrzymujemy dofinansowania na fotowoltaikę i pompę ciepła. Co więcej jesteśmy niezależni od rosnących co roku cen za prąd.

Ile paneli fotowoltaicznych zamontować? Sprawdź – fotowoltaika kalkulator

W Internecie możemy odnaleźć sporo kalkulatorów energii, które po opisaniu powierzchni dachu obliczają odpowiednią ilość paneli do instalacji. Mamy natomiast lepsze rozwiązanie! Kalkulator fotowoltaiki online na forum Fronius pomaga obliczyć zapotrzebowanie paneli słonecznych na podstawie zużywanej energii.

Jak sprawdzić zapotrzebowanie poprzez kalkulator energii?

Fotowoltaika kalkulator jest prosty w użyciu! W pierwszym kroku musimy wypełnić dane związane z naszym zużyciem energii, takie jak: miesięczna cena za energię, opis odbiorników prądu, z których korzystamy itd. W kolejnym kroku na mapie Google wybieramy lokalizację budynku, na którym planujemy zamontować panele, z uwzględnieniem dokładnego kąta ustawienia budynku. Następnie wybieramy moduły oraz odpowiedni falownik, którymi jesteśmy zainteresowani. Na końcu przechodzimy do wyboru odpowiednich akcesoriów (np. inteligentne liczniki energii, ochronniki przeciwprzepięciowe, ładowarki samochodowe).

Zalety korzystania z fotowoltaiki

Dlaczego warto wybrać instalację fotowoltaiczną? Energia jaką pozyskujemy z paneli jest ekologiczna, dlatego nie przyczyniamy się do  ingerowania w środowisko oraz nie wytwarzamy szkodliwych dla ludzi i zwierząt substancji. Panele fotowoltaiczne uprawniają nas do ulgi podatkowej, co pozwala uzyskać zwrot w wysokości nawet do 16 860 złotych. Słońce należy do odnawialnych źródeł energii, co za tym idzie, mamy nieskończony, darmowy dostęp do energii. Nie musimy martwić się o hałas, ponieważ panele są ciche, dlatego można je montować na obszarach gęsto zabudowanych. Dzięki swojej konstrukcji, panele fotowoltaiczne są niezależne od warunków atmosferycznych, co za tym idzie nie musimy obawiać się przerw w dostawie prądu. Jeśli zdecydujemy się na profesjonalny montaż, możemy mieć pewność, że panele nie będą potrzebować naszej ingerencji, gdyż są bezobsługowe.

Podsumowując: Korzystanie z paneli fotowoltaicznych daje nam wiele korzyści, przede wszystkim dając nam niezależność. Co więcej wspieramy środowisko, nie przyczyniając się do wytwarzania szkodliwych dla ludzi i zwierząt substancji. Przy wyborze instalacji fotowoltaicznej nie musimy obawiać się, że wykorzystamy za dużo paneli. Możemy skorzystać z pomocy internetowych, takich jak fotowoltaika kalkulator.

Dobór pompy ciepła — co należy wziąć pod uwagę?
Automatycznie zapisany szkic

Dodaj komentarz