Listwy maskujące, czyli jak ukryć karnisz w estetyczny sposób

Listwy maskujące, czyli jak ukryć karnisz w estetyczny sposób

Nieestetyczny karnisz burzy idealny wygląd Twoich firan lub zasłon? Zakryj go! Listwy maskujące karnisz to niezwykle prosty sposób na pozbycie się nieeleganckiego efektu spowodowanego wyglądem karnisza. Dzięki nim wnętrza Twojego domu będą wyglądały jeszcze lepiej!

Listwy maskujące, czyli jak ukryć karnisz w estetyczny sposób

Jedną z najczęściej stosowanych dekoracji okiennych we wnętrzach są zasłony. Od innych sposób aranżacji okien odróżniają się one przede wszystkim tym, że gwarantują wyjątkowo wysoki poziom elegancji w danych pomieszczeniu. Tak gustowny efekt może być nieco zakłócany przez widoczny na górze karnisz oraz prześwit znajdujący się między sufitem a zasłoną. Idealnym rozwiązaniem dla perfekcjonistów są listwy maskujące karnisz, które gwarantują wspaniałą prezencję Twoich zasłon oraz kilka innych korzyści. Dlaczego warto skorzystać z takiego rozwiązania? W jaki sposób przebiega montaż listwy maskującej karnisz? W poniższym artykule znajdziesz odpowiedzi na te pytania. 

Zalety porządnych listew maskujących

Istnieje co najmniej kilka powodów, dla których warto wyposażyć się w solidne listwy maskujące. Głównym ich atutem jest oczywiście możliwość zakrycia odbierającego uroku zasłonom lub firanom karnisza. Oprócz tego listwa eliminuje powstający między sufitem a zasłoną prześwit, który może powodować przedostawanie się promieni słonecznych do wnętrza wtedy, kiedy chcemy tego uniknąć. Taką listwę możemy zastosować zarówno w przypadku klasycznego karnisza, jak i szyny sufitowej. Biały kolor umożliwia bezproblemową zmianę odcienia przy pomocy farby. 

Listwy maskujące są wykonane zwykle ze specjalnego materiału, który gwarantuje im jednocześnie lekkość i wysoką wytrzymałość. Są one również odporne na działanie wilgoci, która może zbierać się w okolicach okna. Dzięki takim elementom wyposażenia możemy również dokonać montażu efektownego oświetlenia LED – taśma z diodami będzie za listwą zupełnie niewidoczna.

Jak zamontować listwę maskującą karnisz?

Montaż listwy maskującej karnisz jest niezwykle prosty. Cały proces należy rozpocząć od wymierzenia i oznaczenia miejsca, w którym dokładnie znajdzie się karnisz. Do umieszczenia listwy na suficie potrzebny jest klej. Należy go rozprowadzić na powierzchni listwy, która będzie przylegać do sufitu. Następnym krokiem jest dociśnięcie listwy maskującej karnisz do sufitu i przytrzymanie jej w ten sposób przez kilka sekund, aby upewnić się, że listwa nie odpadnie. Montaż jest więc naprawdę prosty, nie wymaga wiercenia i w związku z tym nie zajmuje wiele czasu. Estetyczny efekt zapewniany przez listwę maskującą jest zdecydowanie wart tych kilku chwil.

Eleganckie i praktyczne kuchnie na wymiar — Bydgoszcz i okolice 
Na co zwrócić uwagę przy wyborze drzwi zewnętrznych?
 Kanapy na wymiar – gdzie je zamówić?

Dodaj komentarz