Malarz specjalista – czy warto zatrudnić go do remontuPYTANIE

Malarz specjalista – czy warto zatrudnić go do remontuPYTANIE

W trakcie remontu zazwyczaj pojawiają się nieprzewidziane wydatki, nic więc dziwnego, że większość z nas stara się zaoszczędzić na kosztach usług, by mieć w zanadrzu rezerwowe środki. Niewielki budżet nie oznacza jednak, że malarze certyfikowani są poza naszym zasięgiem. Wręcz przeciwnie, korzystając z ich usług możemy zmniejszyć koszty.

Czy warto inwestować w usługi certyfikowanego malarza?

Choć w kwestii remontu każde oszczędności są na wagę złota, to wybierając fachowca miejmy zawsze na uwadze stare ludowe powiedzenie, które głosi, że „chytry dwa razy traci”. Jest w nim wiele prawdy, ponieważ źle wykonana usługa to podwójne koszty oraz strata czasu, który będziemy musieli przeznaczyć na znalezienie nowego malarza. A nie mamy przecież nigdy pewności, że kolejny fachowiec będzie w stanie poprawić błędy swojego poprzednika i nie pozostawi nas z problemem, a więc na przykład pomarszczonymi płatami farby, które odrywają się od ściany. Jak zapobiec takiej sytuacji? Najlepiej wybrać od razu sprawdzonego fachowca, który solidnie wykona powierzoną mu pracę. Godni zaufania są na przykład malarze certyfikowani, którzy przeszli zawodowe szkolenia zakończone egzaminem potwierdzającym ich kwalifikacje. W Internecie można znaleźć wiele ogłoszeń fachowców z dyplomem – zarówno na portalach z ofertami usług, jak i na stronach największych producentów farb, które rekomendują uczestników swoich szkoleń. Płacąc za usługi malarzowi z certyfikatem, płacimy tylko raz, ponieważ powierzamy remont osobie, która świetnie zna się na swojej pracy, a w razie wątpliwości może skorzystać ze wsparcia eksperta prowadzącego certyfikowany kurs.

Czy stawki malarzy certyfikowanych są wysokie?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Często możemy się spotkać z opinią, że najbardziej ambitni malarze certyfikowani biorą udział w kosztownych szkoleniach, a po ich ukończeniu od razu zwiększają swoje stawki. Prawda wygląda jednak inaczej. Przede wszystkim część szkoleń jest darmowa, więc fachowiec nie musi równoważyć kosztów kursów wyższymi zarobkami. Ponadto duża konkurencja sprawia, że wielu malarzy szkoli się głównie po to, by zwiększyć liczbę zleceń i utrzymać się na rynku. Nie wpływa to więc na podwyższenie ich stawek. Warto dodać, że wiedza wyniesiona ze szkoleń umożliwia bardziej efektywną pracę oraz uzyskiwanie ciekawych efektów przy wykorzystaniu podstawowych narzędzi malarskich. To sprawia, że zatrudnienie malarza z certyfikatem może być opłacalne dla przeciętnego człowieka, który nie chce ponosić wysokich kosztów związanych z wynajęciem ekipy wyposażonej w specjalistyczny sprzęt do zdobienia ścian.

Malarze certyfikowani to pewna lokata dla pieniędzy zainwestowanych w remont. Skorzystanie z ich usług pozwala uniknąć kosztów wynikających z pracy niewykwalifikowanych robotników, a umiejętności fachowców mogą sprawić, że efekt przejdzie nasze najśmielsze oczekiwania. Warto więc docenić wykonywane przez nich usługi, tym bardziej, że są one porównywalne cenowo ze stawkami malarzy bez certyfikatów, a więc z pewnością nie nadszarpną budżetu przewidzianego na remont.

Fotografia wnętrz Trójmiasto — na czym polega ta usługa?
Jakie są najczęściej występujące robaki w domu? Zwalcz robaka raz-dwa!
Rozpoczynasz swoją przygodę z wędliniarstwem? Zobacz, w co musisz się zaopatrzyć!

Dodaj komentarz