Małe sofy do spania – na jaki model postawić?

Małe sofy do spania – na jaki model postawić?

Małe sofy do spania to mebel dość powszechny w przypadku osób mieszkających w bloku czy mających ograniczony metraż. Gospodarze takich miejsc doskonale wiedzą, jak ważny jest każdy metr kwadratowy i jak trudno jest zagospodarować taką przestrzeń. Pomieszczenia w niewielkich mieszkaniach bardzo często są nieustawne, ale na szczęście istnieje sporo rozwiązań, które sprawiają, że mogą nie tylko efektownie się prezentować, ale również być bardzo funkcjonalne. Małe sofy do spania za dnia mogą pełnić funkcję strefy relaksu dla domowników, a czasem również ich gości, a z kolei w nocy stanowić wygodne łóżko. Jakie modele sprawdzają się w tym wypadku szczególnie? Poniżej znajduje się kilka podpowiedzi.

Sofa Olsen Puszman

Sofa Olsen Puszman z funkcją spania to model, który wyróżnia się nie tylko ponadczasową elegancją, ale również funkcjonalnością. Sprawdzi się w różnych aranżacjach, od nowoczesnych do klasycznych, a przy okazji jest wyposażona w wygodny i pojemny pojemnik na pościel. Powierzchnia do spania wynosi w tym wypadku 200 na 147 centymetrów. Wielkim walorem sofy jest jej wygląd, który zawdzięcza pikowanym poduszkom oraz nóżkom mogącym mieć kolor czarny lub naturalny. Jej wnętrze wypełnia wysokoelastyczna pianka, a funkcja spania DL umożliwia rozłożenie sofy z wykorzystaniem jej oparcia.

Sofa Milo

Sofa Milo do spania idealnie sprawdzi się w przypadku nowoczesnych wnętrz, a szczególnie w aranżacji w stylu skandynawskim, ponieważ ma bukowe nóżki idealnie odpowiadające nawiązaniom do natury. Cechuje się minimalizmem, kompaktowym rozmiarem i wyważoną elegancją. Jej zaletą jest również fakt, że stanowi wygodny mebel na co dzień, jak i komfortowe miejsce do spania. Wypełniona jest pianką tapicerską, a powierzchnia spania wynosi tutaj 193 na 118 centymetrów. Ze względu na swoje gabaryty sofa sprawdzi się w małych salonach wielofunkcyjnych oraz w niewielkich sypialniach.

Pikowana sofa Kalle

Sofa Kalle ze względu na swoje walory estetyczne może sprawdzić się we wnętrzach zaaranżowanych zarówno w stylu skandynawskim, nowoczesnym, postindustrialnym, loftowym, jak i klasycznym. Została wyposażona w funkcję spania, pojemnik na pościel i sposób rozkładania typu DL. Dodatkowo wykonano ją z najwyższej jakości materiałów, co zapewnia jej długą żywotność i efektowny wygląd przed długi czas. Może stanowić zestaw wypoczynkowy, a także trzyosobowe łóżko, dlatego świetnie sprawdzi się w kawalerkach i małych pomieszczeniach. W jej wnętrzu znajdują się wysokoelastyczna pianka tapicerska oraz sprężyny zig-zag, dzięki czemu sofa nie odkształca się pod wpływem ciężaru, ale idealnie dostosowuje do ciała. Jej obicie zostało wykonane z atrakcyjnego weluru, który może pięknie komponować się z innymi dodatkami w danym pomieszczeniu i stanowi materiał o uniwersalnym zastosowaniu. Mebel sprawdzi się zarówno w salonie, pokoju dziennym, jak i w sypialni czy nawet w pokoju dorastającego nastolatka, zwłaszcza jeśli nie ma w nim zbyt dużo miejsca.

Powyższe propozycje to tylko niewielki ułamek oferty, która jest aktualnie dostępna na rynku. Producenci mebli mają wiele do zaoferowania, dzięki czemu każdy bez problemu znajdzie odpowiedni model sofy do spania. Więcej ciekawych propozycji można znaleźć bezpośrednio na stronach producentów. Warto zajrzeć, chociażby na stronę scandicsofa.pl, gdzie czeka na nas wiele interesujących modeli wykonanych z najwyższą starannością.

Co jest lepszym rozwiązaniem – kupno czy wynajem mieszkania?
Symulacja obecności – czy stanowi skuteczny sposób na intruzów?
Zakup pierwszego mieszkania od dewelopera

Dodaj komentarz