Materiały konstrukcyjne a bezpieczeństwo budowy

Materiały konstrukcyjne a bezpieczeństwo budowy

Nie ma nic ważniejsze niż odpowiednie dobranie materiałów konstrukcyjnych, które posłużą nam do przygotowania budynku.Zasada ta ma przełożenie także na domy szkieletowe, które wykonywane są z drewna. Każdy musi zdać sobie sprawę z faktu, iż nie wystarczy zdecydować się na pierwszy lepszy gatunek, który akurat w danym momencie okazał się najtańszy. Podobne praktyki prowadzą często do poważnych błędów konstrukcyjnych, które później mają przełożenie na solidność i bezpieczeństwo całej budowli.

Wszystko to sprawia, że konieczny okazuje się wybór drewna wysokiej jakości, które niekonieczne należy do najtańszych. Oczywiście wybór gatunku to nie wszystko. Niezwykle istotne jest również jego odpowiednie przygotowanie. Pamiętać należy o kilku ważnych zasadach.

W pierwszej kolejności wspomnieć trzeba o tym, że drewno na dom szkieletowy musi posiadać gęste słoje. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że elementy konstrukcyjne okażą się w pełni wytrzymałe i odporne na wszelkiego rodzaju czynniki zewnętrzne, także natury mechanicznej. Poza tym bardzo ważne jest również to, w jaki sposób drewno zostało wysuszone. Pewne wymagania związane z budowaniem domów w technologii szkieletowej wymagają tego, aby zastosować tak zwane suszenie komorowe. Wyłącznie ono jest w stanie zapewnić jakość, o jaką nam chodzi.

Nie zapominajmy również o struganiu drewna. Koniecznie musi zostać ono wykonane czterostronnie. Pewnym wyznacznikiem jakości przygotowanych desek pod budowę są odpowiednie stemple wytrzymałości, dzięki którym będziemy mieć pewność, że cała konstrukcja wytrzyma wiele lat.

Pozostaje jeszcze kwestia tego, skąd brać drewno na domy szkieletowe. Oczywiście wiele osób pomyśli, że najlepiej kupować w Polsce. Prawda jest taka, że drewna odpowiedniej jakości jest u nas stosunkowo mało, przez co okazuje się często drogie. Wszystko to sprawia, że wiele firm woli sprowadzać surowiec z Rosji bądź krajów skandynawskich. Ostateczne koszty zakupu i przewozu są bowiem dużo niższe w porównaniu do zakupu na rynku polskim.

Wykorzystanie witryny do salonu – Jak sprawić, by Twoje wnętrze zachwyciło?
Fotografia wnętrz Trójmiasto — na czym polega ta usługa?
Jakie są najczęściej występujące robaki w domu? Zwalcz robaka raz-dwa!

Dodaj komentarz