Od marzeń do realizacji, czyli kupujemy mieszkanie

Od marzeń do realizacji, czyli kupujemy mieszkanie

Moje własne „cztery kąty”. Jedno z głównych marzeń każdego z nas. Dla jednych to o mała skromna kawalerka, dla drugich przytulne M2, M3 lub ciekawe mieszkanie w centrum miasta. A dla wielu, to marzenie o rodzinnym zaciszu w tradycyjnym lub nowoczesnym domu poza miastem. Marzenia się spełniają. Sam zadbaj o swoje marzenia. To się opłaca!

Jedno z głównych marzeń każdego z nas to przysłowiowe „cztery własne kąty”. Marzenia się spełniają i każdy realizuje je w taki sposób na jaki go stać. Czasami jednak, życzenia przewyższają depozyt bankowy i wszelkie możliwości. Nie powinno to jednak być powodem rezygnacji z naszych marzeń o własnym kącie. Szczególnie w przypadku większych inwestycji takich jak zakup mieszkania, budowa lub remont domu lub mieszkania. Dobrze zaplanowane finansowanie może się opłacić! Zamiast płacić czynsz i czekać, aż zaoszczędzimy na dom, lepiej wykorzystać „czyjeś” pieniądze i spełnić swoje marzenie o własnych czterech ścianach. Wtedy od razu można się wprowadzić, mieszkać a dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu i programowi finansowania można spać spokojnie.

Zaciągnięcie kredytu hipotecznego to chyba najprostsze rozwiązanie by zrealizować swoje marzenie o czterech własnych kątach. Dostępna oferta kredytów hipotecznych jest bardzo szeroka. Praktycznie każdy szanujący się bank proponuje tego typu rozwiązania. Oczywiście ile banków tyle możliwości. Do tego dochodzi jeszcze całe grono różnych pośredników, z których każdy mówi to samo: „nasz kredyt jest najlepszy na świecie”.
Jak wybrać najlepsze rozwiązanie? Czy istnieje złoty środek? Od czego zacząć zanim wybierzemy konkretne rozwiązanie?
Oferty warto porównać z kimś kto ma rozeznanie w tej dziedzinie. Zaczynamy na pewno od zapoznania się z warunkami proponowanymi przez poszczególne banki.

Propozycje banków różnią się znacząco w kilku podstawowych aspektach, dlatego warto „wejść” w szczegóły oferty i porównać dane rozwiązania. Podstawowe parametry takie jak: długość okresu spłaty, wysokość oprocentowania i opłat wstępnych, marże, prowizje, niezbędne ubezpieczenia, wartością wkładu własnego lub konieczności spełnienia dodatkowych warunków, rodzaj waluty, w której jest udzielany kredyt to tylko początek naszej drogi.

Warto by porównać jeszcze inne ważne zagadnienia, na jakich warunkach dany bank udzieli nam możliwości ewentualnego przewalutowania kredytu, możliwości odroczenia spłaty kredytu i na jakich warunkach mamy możliwość wcześniejszej spłaty kredytu.

Jeżeli dopiero za kilka lat planujesz swoje zakup lub inwestycje w nieruchomość, warto już dziś zadbać o odpowiedni kapitał. Warto przygotować się do takiego przedsięwzięcia. Później łatwiej będzie podejmować kluczowe decyzje.

Zbuduj kapitał na wkład własny

Jeżeli Twoje plany na zakup lub budowę domu lub mieszkania mają kilku letni horyzont np. 3, 4 czy 5 lat to warto podjąć decyzję o oszczędzaniu. Tak! oszczędzam tu i teraz. Buduje wartość, która przyda się w momencie gdy będę gotowy na zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Co dzięki temu zyskam? Na pewno większy komfort finansowy. Na pewno kapitał na dobry strat, np. na większy wkład własny tym samym kredyt na lepszych warunkach.

Fotografia wnętrz Trójmiasto — na czym polega ta usługa?
Jakie są najczęściej występujące robaki w domu? Zwalcz robaka raz-dwa!
Rozpoczynasz swoją przygodę z wędliniarstwem? Zobacz, w co musisz się zaopatrzyć!

Dodaj komentarz