Ramki jako doskonały sposób na gustowne wnętrze

Ramki jako doskonały sposób na gustowne wnętrze

Podczas gdy ramy ścienne zabezpieczają dzieła sztuki znajdujące się nieco ponad poziomem naszego wzroku, ramki na zdjęcia pełnią rolę ich młodszych kuzynów – doskonale nadają się do codziennych ujęć. Wyposażone w tylny wspornik, świetnie wyglądają na stołach, ozdabiają ławy oraz biurka. Zdobienia uczyniły z nich prawdziwe dzieła sztuki  – nieraz okraszone kryształami, perłami, malowanymi kwiatami a nawet wzorami z wyhaftowanego jedwabiu. Znajdziemy również ramki ze specjalnymi wcięciami, wspaniale ozdobione podpisami takimi jak „Mama” , „Rodzina” , „Przyjaciele”.

Różnorodność ramek na zdjęcia zachęca nas do wyrażenia własnej kreatywności oraz podzielenia się naszymi opowieściami, historiami pełnymi sentymentów. Łącząc takie elementy jak; potrójny świecznik, wazon świeżo ściętych kwiatów z oprawionymi fotografiami, tworzymy konstelację, której nie powstydziłyby się okładki branżowych czasopism. Odpowiednio dobrane przedmioty, niekiedy nawet drobiazgi, potrafią wspaniale komponować się z oprawionymi zdjęciami. Cóż lepszego mogłoby towarzyszyć zdjęciom z rodzinnego spaceru plażą, jeśli nie garść muszelek i słoiczek piasku z tych pamiętnych wakacji? Może wspomnisz ulubioną ciocię eksponując jej zdjęcie w towarzystwie srebrnej kosmetyczki i pereł?

Odnajdujemy Przestrzeń

Jeśli skończyło Ci się miejsce na blacie, rozważ parapet, półkę na talerzyki, szczyt szafki lub zwyczajnie dodaj jedną, dwie podłużne półeczki, by tam czarować zdobieniami. Metalowa etażerka przystrojona roślinami, oprawionymi zdjęciami oraz kilkoma książkami, stanie się niezwykle ciekawym elementem Twojego wnętrza. Wyobraź sobie jaki efekt spowodują Twoje ulubione kolekcje poprzeplatane z czarno białymi zdjęciami w cienkich oprawach! Wystrój retro, osiągniesz również ustawiając czarno białe zdjęcia (uprzednio oprawione w różnorodne – owalne, kwadratowe oraz trójkątne ramki) razem. Pamiętaj jednak o zróżnicowaniu wysokości ramek lub ustaw niektóre z nich na podwyższeniach zrobionych np. z książek.

Wystarczy, że rozejrzysz się po swoim mieszkaniu by znaleźć wiele doskonałych możliwości doboru kształtów i tekstur, które towarzyszyły oprawionym fotografiom. Korzystaj z pamiątek, interesujących przedmiotów z własnych podróży, odziedziczonych drogocenności, łupów z pchlego targu oraz antyków. Każde wnętrze zasługuje na stylową, inspirującą aranżację. Czarne, proste ramki połączone z pędami bambusa w przezroczystym, szklanym wazonie, sugerują przestrzenną inspirację Zen, podczas gdy korelacja ramek białych z obfitą aranżacją lawendową, świetnie podkreśla inspirację naturą, roztaczając piękny zapach w pomieszczeniu.

Każde pomieszczenie oferuje setki możliwości dekoracji. Pomyśl o pokoju i przestrzeni jaką chcesz wypełnić. Wysokość oraz rozmieszczenie obiektów podyktują balans. Możesz wybrać jedną lub wiele ram. Wybór powinien być jednak ograniczony do jednej rodziny produktów – wszystkie metalowe lub wszystkie drewniane. Chyba, że skorzystasz z kryterium koloru – wszystko by efekt końcowy był spójny.

Salon

Wytwórz wysublimowany, tradycyjny efekt przez połączenie wyszukanej, srebrnej ramki, ze świecznikiem oraz srebrną misą drewnianych kulek. Podkreśl nadejście kolejnej pory roku, używając charakterystycznych zdobień. Na początku wiosny, możesz oprawić zdjęcie swoich pociech wykonane podczas Topienia Marzanny i ozdobić je słomianą figurką opartą o ozdobne naczynie z wodą. W grudniu osiągniesz doskonały efekt, eksponując rodzinną fotografię z poprzednich świąt w otoczeniu świeczek i drobnych ozdób choinkowych.

Nie ma lepszego miejsca na kolekcję starych aparatów fotograficznych lub drogocennych piór i kałamarzy niż salon. Zrób wyłom w nudnej linii książek umieszczając co paręnaście centymetrów zdjęcie w mosiężnej lub skórzanej oprawie. Bardziej kobiecy gust, umieści w tym miejscu bardziej kolorowe, wyszukane oprawy.

Zaciszne Cztery Ściany

Każde biurko i sekretarzyk stanowią miejsce do zagospodarowania, ozdobienia. Utwórz idealną kompozycję z ulubionego zdjęcia Twojej mamy, starej fiolki na perfumy i klasycznego zestawu szczotki i grzebienia. Umieść trzy zdjęcia w złotej ramce, różnicując ich wysokość by nadać kompozycji niepowtarzalnego charakteru. Jeśli w Twojej sypialni większość miejsca zajmuje wielkie łoże, rozważ umieszczenie po obu jego stronach, małych kwadratowych szafek. Po swojej stronie możesz postawić kilka zdjęć i pamiątek rodzinnych, a po stronie Twojego męża jego fotografie z dzieciństwa w domu rodzinnym i np. ulubiony zegarek. Postaw na szafkach delikatnie lawendowe świeczki i dwie lampki z regulacją natężenia – do relaksu bądź lektury, zależnie od Waszego nastroju.

Kuchnia

Jeśli masz półkę do zagospodarowania, pomyśl o zawieszeniu oprawionej grafiki przedstawiającej owoc nad nią. Wtedy, dobrym pomysłem będzie ułożenie kilku owoców na półce. Stare kuchenne przybory, emaliowany herbaciany imbryk , metalowe puszki – również nadadzą się świetnie. Jeśli przestrzeń kuchenna jest ograniczona, szczyt Twojej szafki lub nieco miejsca na powierzchni użytkowej posłuży za miejsce do ozdobienia. Oprawiona fotografia z Twoich wakacji w Prowansji będzie wyglądała spektakularnie w otoczeniu przypraw i butelki wina, łącząc atrakcyjność z funkcjonalnością.

Wykorzystanie witryny do salonu – Jak sprawić, by Twoje wnętrze zachwyciło?
Fotografia wnętrz Trójmiasto — na czym polega ta usługa?
Jakie są najczęściej występujące robaki w domu? Zwalcz robaka raz-dwa!

Dodaj komentarz