Roleta rzymska, tradycyjna zasłona czy stylowa żaluzja – co wybrać?

Roleta rzymska, tradycyjna zasłona czy stylowa żaluzja – co wybrać?

Nowoczesne wnętrza charakteryzują się funkcjonalnością, minimalizmem oraz niestandardowymi rozwiązaniami, które wnoszą świeżość, szyk i elegancję do mieszkań. Współczesne budownictwo skupia się raczej na niewielkich przestrzeniach z dużymi oknami, których zasłonięcie sprawia największy problem. Zakupu osłon na takie niewymiarowe okna możesz dokonać np. na https://e-rzymskie.pl/, gdzie znajdziesz szeroki wybór pięknych rolet rzymskich, stylowych żaluzji albo eleganckich zasłon.

Wybór odpowiedniej osłony na okno nie jest prostym zadaniem. Dlatego w dzisiejszym artykule postanowiliśmy scharakteryzować najmodniejsze osłony na niewymiarowe okna, które możesz z łatwością dostosować do potrzeb wnętrza swojego mieszkania.

Rolety rzymskie jako funkcjonalna osłona dla każdego wnętrza

Rolety rzymskie są praktycznymi i funkcjonalnymi osłonami okiennymi, które z łatwością możemy idealnie dopasować do wnętrza naszego domu lub mieszkania. Już na etapie składania zamówienia mamy możliwość szerokiej personalizacji parametrów takiej rolety. Dzięki temu jej ostateczna wersja będzie skrojona na miarę naszych potrzeb. Obecnie możemy wybrać taką roletę w różnych wersjach kolorystycznych i materiałowych. Taki wybór pozwala na rozproszenie światła słonecznego lub też całkowite zaciemnienie pomieszczenia. Z tego powodu rolety rzymskie możemy z powodzeniem stosować w salonie, kuchni oraz sypialni.

Wbrew pozorom różnorodność rolet rzymskich nie kończy się wyłącznie na kolorze użytego materiału, modelu jego szycia, a także samego jego rodzaju. Podczas samodzielnego projektowania takiej rolety możemy także wybrać rodzaj systemu sterującego taką roletą, stronę jego sterowania, a także sposób montażu rolety.

Tradycyjna zasłona okienna dla niewymiarowego okna

Zwolenników tradycyjnych zasłon okiennych nie brakuje, ponieważ nadają one przytulności i elegancji całemu wnętrzu. I nic w tym dziwnego, skoro zasłony chronią wnętrze przed uciążliwymi promieniami słońca, a przy tym zapewniają prywatność wśród czterech ścian. Odpowiednio dobrane zasłony z wysokiej jakości materiałów mogą także wnieść dużo świeżości do wnętrza, a także podkreślić jego charakter. Zasłona okienna może także spełniać funkcję dekoracyjną, która sprawdzi się idealnie dla prostych wnętrz wymagających estetycznego urozmaicenia.

Bambusowe i drewniane żaluzje, które podkreślą styl pomieszczeń

Oprócz rolet rzymskich i zasłon okiennych w nowoczesnych wnętrzach dominują także drewniane żaluzje. Dzisiejsze żaluzje nie mają zbyt wiele wspólnego z ich aluminiową wersją sprzed lat. Przede wszystkim są one wykonane z drewna, które podkreśla elegancję danego wnętrza. Drewniane żaluzje mogą jednak wydawać się dla niektórych osób dość ciężkie. Ich alternatywą są żaluzje bambusowe, które są dużo lżejsze i równie eleganckie. Żaluzje dostępne są w różnych kolorach oraz rozmiarach, dlatego dopasowanie ich do niewymiarowego okna nie stanowi problemu. Co więcej, podczas ich wyboru możesz samodzielnie zdecydować o stronie sterowania żaluzji, wyglądzie maskownicy górnej, a także sposobu montażu.

Stylowe sofy do salonu – czym kierować się podczas wyboru?
Czy wiesz jak działa inteligentny dom?
Zaprawy klejowo-szpachlowe w systemie ociepleń – którą wybrać?

Dodaj komentarz