Sytuacja polskiego rynku usług budowlanych

Sytuacja polskiego rynku usług budowlanych

W ciągu ostatnich lat nastąpiły bardzo duże zmiany w handlu nieruchomościami. Zmiany te czasami szły na lepsze, a czasami na gorsze. Były one wywoływane przez różne wydarzenia jak chociażby głośne Euro 2012. Niemniej jednak trzeba się zgodzić z twierdzeniem, że handel nieruchomościami w naszej ojczyźnie nie ma się zbyt dobrze. Warto by pomyśleć jak go uzdrowić.

Handel nieruchomościam

i

Handel nieruchomościami to olbrzymi potencjał, jaki może wynieść nasz kraj na znaczne wyżyny gospodarcze. Dlaczego tak jest? Ponieważ w naszym kraju brakuje ogólnie nowoczesnych, ładnych mieszkań i domów. Większość naszego budownictwa to tzw. budownictwo wielkopłytowe, które pamięta jeszcze czasy towarzysza Gierka. Szczególnie dobrze jest to widoczne na Śląsku, gdzie wiele miast to tzw. sypialnie innych, większych ośrodków miejskich. Warto by więc się zastanowić nad tym, aby zmienić już stary relikt komunistycznego państwa w nowoczesne domy i mieszkania.

Sytuacja mieszkaniowa w Polsce

Trzeba uzmysłowić sobie fakt, że cały czas spada ilość tych właśnie domów i mieszkań jak to potocznie nazywamy z wielkiej płyty. Niestety wiele z nich ulega zniszczeniom na choćby wciąż pełnym szkód górniczych Śląsku. Dlatego więc warto zainwestować w ten sektor, aby choć trochę podreperować sytuację mieszkaniową w naszym kraju. Piękniejsze domy i mieszkania stworzone w odpowiedni jakościowo sposób wcale nie są jedynie traktowane jak brakujące ogniwa w polskim systemie mieszkaniowym. W takich piękniejszych i nowocześniejszych siedzibach wzrośnie też zadowolenie społeczne. Nie będzie już sytuacji, że ludzie będą musieli mieszkać w tragicznej jakości odrapanych budynkach, wciąż zagrożonych zawaleniem.

Nowe domy i mieszkania

Nowe domy i mieszkania to też wiele nowych miejsc pracy. Przecież zwiększony popyt na usługi budowlane sprawia, że cała polska branża budowlana znacząco się rozwinie. Przedsiębiorcy, będący właścicielami firm budowlanych będą musieli zatrudnić nowe osoby, by wyrobić się ze zleceniami. Da to ogromne przychody nie tylko przedsiębiorcom i ich pracownikom, ale również Skarbowi Państwa. Niestety taka sytuacja w dzisiejszym naszym państwie nie jest jeszcze możliwa. Co prawda wciąż awansujemy w rankingach krajów przyjaznych przedsiębiorczości, ale i tak jest to zbyt mało, by uzdrowić naszą polską gospodarkę. Jak na razie większość zleceń dla firm budowlanych stanowią budowy przeróżnych super i hipermarketów, które są coraz to bardzie popularne w naszym kraju.

Jak poprawić sytuację budowlaną?

Aby jednak poprawić sytuację w branży budowlanej nie trzeba jakiś specjalnych technologii albo nie wiadomo jakich pomysłów. Wystarczy trochę zainwestować w programy pomocowe dla np. świeżo upieczonych małżeństw. Trzeba młodym ludziom ułatwić nabycie bądź nawet zbudowanie własnego domu czy mieszkania. Można to zrobić podwyższając pensje, dając więcej szans na rynku pracy itd. Jeśli tego nie będzie, rynek nieruchomości i usług budowlanych będzie nadal stał w martwym punkcie. Obecnie bowiem większość społeczeństwa nie stać na to, by za zaoszczędzone pieniądze wybudować dom czy kupić mieszkanie. Jedynym ratunkiem pozostaje wynajem, ale i tak jest to dla wielu polskich budżetów domowych spore wyrzeczenie.

Wykorzystanie witryny do salonu – Jak sprawić, by Twoje wnętrze zachwyciło?
Fotografia wnętrz Trójmiasto — na czym polega ta usługa?
Jakie są najczęściej występujące robaki w domu? Zwalcz robaka raz-dwa!

Dodaj komentarz