Jakie są zalety budowy drewnianego domu?

Jakie są zalety budowy drewnianego domu?

Jeśli planujesz budowę domu, do wyboru masz różne technologie. Najczęściej pojawia się dylemat, czy zdecydować się na wersje murowane, czy drewniane. Chcesz dowiedzieć się więcej? Interesują Cię takie rozwiązania? Dowiedz się, jakie są zalety budowy drewnianego domu i z czym się wiąże taka inwestycja. Sprawdź, czy ta technologia jest odpowiednia dla Ciebie i jak funkcjonalne są takie domy.

Zalety budowy drewnianego domu – szybkość budowy

Planując budowę domu, niezależnie od jego wielkości trzeba liczyć się z tym, że to spore wyzwanie pod względem organizacyjnym. Na pewno potrwa to dość długo, a wybór technologii ma duże znaczenie, jak bardzo. Zalety budowy drewnianego domu są liczne, ale to właśnie szybkość budowy jest tym, co wychodzi na pierwszy plan w tym kontekście. Postawienie szkieletu dla domu drewnianego jest dość szybkie, a dokończenie ścian także nie trwa długo. Osiągnięcie stanu surowego otwartego jest o wiele szybsze niż w przypadku domów murowanych.

Sporo czasu i pieniędzy oszczędzi się także na fundamentach, gdyż dom drewniany jest dużo lżejszy od murowanego, a to oznacza, że fundamenty nie muszą być tak głęboko osadzone.

Trwałość domów drewnianych

Jednocześnie decydując się na budowę domu drewnianego, nie tracisz na trwałości budynku. Wykorzystując dobrze dopasowany surowiec i budując dom zgodnie ze sztuką, możesz liczyć na to, że dom z powodzeniem wytrzyma kilkadziesiąt lat. Jest to jednak okres określany jako minimalny, a realnie analizując, domy drewniane wytrzymują o wiele dłużej. Aktualnie technologia i materiały stosowane przy budowie domów drewnianych są na takim poziomie, że żywotność budynków drewnianych jest taka, że taki dom może służyć przez kilka pokoleń.

Na drewdom.com znajdziesz ofertę budowy domów drewnianych przez profesjonalną firmę, która jest na firmie już niemal trzy dekady i jest w stanie zapewnić jakość na najwyższym poziomie. Zapoznaj się z ofertą domów szkieletowych, a także obiektów małej architektury do ogrodu.

Efektywność energetyczna domów drewnianych

Zalety budowy drewnianych domów na tym się jednak nie kończą. Drewno charakteryzuje się tym, że bardzo wolno się nagrzewa. To sprawia, że domy drewniane odznaczają się wysokim poziomem efektywności energetycznej. Taki dom stosunkowo łatwo ogrzać, gdyż w przeciwieństwie do domów murowanych, ściany w nim się nie nagrzewają. To oznacza, że rozpalając piec lub włączając grzejniki – na przykład elektryczne lub na podczerwień – całe ciepło jest akumulowane w powietrzu.

Mikroklimat w domach drewnianych

W takim budynku panuje też zdrowy mikroklimat, który jest zapewniony przez optymalną wilgotność powietrza. Drewno posiada w tej kwestii zupełnie odmienne właściwości niż surowce wykorzystywane do budowy domów murowanych i ma ogromną przewagę. Przy okazji jest to o wiele bardziej ekologiczne rozwiązanie. Drewno jest całkowicie neutralne dla środowiska, a przygotowanie surowców nie jest aż tak szkodliwe. Wszystkie surowce po zakończeniu cyklu użytkowania budynku będą neutralne dla przyrody. To bardzo istotna informacja.

Czym się wyróżniają konstrukcje stalowe w Grudziądzu? 
Roboty ziemne Olsztyn – poznaj rodzaje robót ziemnych
Co jest lepszym rozwiązaniem – kupno czy wynajem mieszkania?

Dodaj komentarz