Symulacja obecności – czy stanowi skuteczny sposób na intruzów?

Symulacja obecności – czy stanowi skuteczny sposób na intruzów?

Obecne systemy smart home pozwalają poczuć się bezpiecznie ich właścicielom. Jednym z nietypowych sposobów ochrony domu jest pozorowanie pobytu domowników w mieszkaniu. Czy na miejscu włamywacza podjąłbyś próbę włamu gdy światła się świecą, urządzenia wewnątrz pracują, a rolety się zasuwają? Zobacz jak w praktyce działa ta technologia.

Wszyscy pamiętamy scenę z filmu “Kevin Sam w Domu”, w której kreatywny brzdąc symulował bal w domu podczas przyjazdu mokrych bandytów. Do tej sceny odniosła się także nowa reklama asystenta Google, w której zagrał sam Macaulay Culkin.

Jesteśmy przekonani, że niechcianych gości da się zniechęcić w łatwiejszy sposób. Zwłaszcza w erze internetu rzeczy.

Za pomocą sensorów inteligentne systemy mogą w łatwy sposób zdiagnozować, czy w domu ktoś jest, czy może stoi on pusty. W drugim przypadku po włączeniu opcji symulacja obecności, w dowolnych odstępach czasu rzeczy będą działać samoistnie.

Po pierwsze, światło
Technologia pozwala za jednym dotknięciem palca włączyć tryb symulacji na smartfonie. Odtąd automatyczny system będzie włączał oświetlenie w różnych pomieszczeniach podczas twojego wyjazdu. Za pomocą sterownika DimmerBox (link) możesz włączyć oświetlenie żarowe, halogenowe czy nowoczesnych LED’y, gdy jesteś nieobecny. Samoistnie będzie się zmieniało także jasność światła i częstotliwość jego zapalania w danym pomieszczeniu. Technologia pozwala także na ręczną zmianę światła w domu z dowolnego miejsca na ziemi. Poza smartfonem potrzebujesz tylko sieci Wifi / LTE.

Włączenie światła LED’owego w różnych barwach również zdezorientuje potencjalnych złodziei. Uruchomisz je za pomocą sterownika wLightbox zaopatrzonego w ten sam system.
Sterownik może być zintegrowany z Dimmerboxem, potęgując efekt symulacji obecności. Żaden śmiałek nie będzie ryzykował odtąd napadu na twój dobytek.

Po drugie, urządzenia
Niech myślą, że przebywasz w domu dzięki sterowaniu jednym lub wieloma urządzeniami elektrycznymi. Niech na moment włączy się ogrzewanie, klimatyzacja, ogrzewanie podjazdu do garażu czy wiatrak. Dzięki możliwości ustawienia harmonogramu sam możesz zdecydować, co ma zacząć się działać i kiedy. System ten uchroni cię również przed niechcianą awarią sprzętu, bowiem zawsze możesz go wyłączyć. Wybierz switchBox (link) jeśli chcesz sterować jednym urządzeniem, lub switchBoxD (link) jeśli zależy ci na kontroli dwóch urządzeń niskonapięciowych niezależnie.

Po trzecie, integracja
Inteligentny system pozwoli ci spać spokojnie podczas długiego urlopu. Obecne technologie tworzą plan działania na podstawie codziennej rutyny domowników. Wyobraź sobie, że trawnik zostaje samoczynnie zroszony, światło zapala się na terenie całego podwórka wokół domu, jednym słowem dom żyje własnym życiem. Każde urządzenie współpracuje z innym, by stworzyć iluzje codziennego eksploatowania gospodarstwa. Zobacz, jak łatwo możesz zainstalować taki system z gotowych części (link do produktów smartbox) i symulować obecność równie skutecznie co Kevin, gdy został sam w domu.

Nawet jeśli uważasz, że systemy alarmowe są wystarczające, warto być przezornym. Statystyki pokazują, że podczas włączenia alarmu już doszło do spowodowania szkód. Odstraszenie złodziei to metoda bezinwazyjna, która ma za zadanie nie chronić a zapobiegać próbom włamania. Warto więc zaoszczędzić sobie nerwów.

Meble do sypialni – styl i komfort na każdy dzień
Małe sofy do spania – na jaki model postawić?
Co jest lepszym rozwiązaniem – kupno czy wynajem mieszkania?

Dodaj komentarz